Сепаратизм по Божому

maxresdefaultОтже, з такого недоброго слова почнемо. То не ми, а Вікіпедія: «Сепарати́зм  (від лат. separatus — окремий) — прагнення до відокремлення, відособлення, як вільне волевиявлення на законних підставах…» Далі цитувати не варто, суть визначення зрозуміла .

Вам говорили коли небудь фразу: це не по-Божому! Ну, приміром «анексія» виноградника царем Саулом у слабкого Навота. (3 Цар.21:7-9) Біда, що цей виноградник був близько до дому царського, а земель царям завжди мало. Не по-Божому й навіть не по-людському вийшло. Або ще одна історія, коли багатий забрав останню, єдину вівцю у бідного, щоб пригостити свого друга… Пам’ятаєте цю історію, вона теж із житія царів взята…(2 Цар.12:1-7)

Тепер ще раз прочитаємо заголовок. Зрозуміло?  Невже так  буває? Отже, відокремлення або сепаратизм по-Божому.

«Як служили ж вони Господеві та постили, прорік Святий Дух: Відділіть Варнаву та Савла для Мене на справу, до якої покликав Я їх!»

Дух Святий будує Церкву. Він приводить нових людей- грішників у церкву – тут ми з Ним у співпраці. Але Він має плани — відділити, відсепарувати кращих учнів для Своїх намірів, і тут починаються непорозуміння, а часто і спротив.

Ще одна ілюстрація. Павло проповідує в Ефесі. Не всі сприймають слово Боже. Апостол вдається до сепарації – відокремлює учнів і орендує для них школу. (Дії  19:9)

… А тепер про себе подумаймо, чи відокремився я від світу, чи відокремив час для молитви, чи відокремив Божі фінанси від своїх, чи…

Світ стоїть на порозі тотального сепаратизму по-Божому. Це не жарт, це біблійна істина! Ось вона: «Так буде й наприкінці віку: Анголи повиходять, і вилучать злих з-поміж праведних…» (Мт.13:49)

«І перед Ним усі народи зберуться, і Він відділить одного від одного їх, як відділяє вівчар овець від козлів. І поставить Він вівці праворуч Себе, а козлята ліворуч. Тоді скаже Цар тим, хто праворуч Його: Прийдіть, благословенні Мого Отця, посядьте Царство, уготоване вам від закладин світу.» (Мт.25:31-33)

Зрештою, не тільки Бог, а ми самі повинні пройти через решето сепарації або конкретного відмежування на законних Божих підставах, щоб дати Йому право на прийняття:

«До чужого ярма не впрягайтесь з невірними; бо що спільного між праведністю та беззаконням, або яка спільність у світла з темрявою? Яка згода в Христа з белійяаром? Або яка частка вірного з невірним? Або яка згода поміж Божим храмом та ідолами? Бо ви храм Бога Живого, як Бог прорік: Поселюсь серед них і ходитиму, і буду їм Богом, а вони будуть народом Моїм! Вийдіть тому з-поміж них та й відлучіться, каже Господь, і не торкайтесь нечистого, і Я вас прийму.» (2Кор. 6:17)

… якось так виходить з відокремленням, чи то з сепаратизмом по-Божому, подумаймо над цим.

Читайте также:

Добавить комментарий